אודות

בית האמנים

בית האמנים בתל אביב היווה אבן פינה ופלטפורמה לפיתוח וקידום התרבות הויזואלית הישראלית מאז עלייתו לקרקע ב 1948. מעבר לתפקידו רב ההשפעה כבית אגודת הציירים והפסלים העברית הראשונה וכאינקובטור ומנוע לשאר התאגדויות האמנים במדינה בהקמה – התפתח הבית במקביל גם כגלריה ציבורית לתצוגות אמנות, כמקום מפגש, התנסות ושיתוף פעולה של אמנים ויוצרים מדיסציפלינות שונות, וכמוציא לאור של אמנות ישראלית לקהלים מגוונים בארץ ובעולם.

מאז 2002 הבית וכל תכניו ופעולותיו מנוהלים ע״י עמותת הציירים והפסלים ת״א. העמותה מנוהלת על ידי וועד מנהל נבחר וצוות אמנותי שכיר המתווה את רוח המקום, הכיוון האוצרותי והפעילות של חללי התצוגה, הפרסומים והסדנאות.

בניהולו האמנותי והאוצרותי של אריה ברקוביץ. מאז 2005 התפתח בית האמנים כפלטפורמה חברתית תרבותית מולטידיסציפלינרית המקדמת ומנגישה הלכה למעשה את אמצעי הייצור, שיתוף הפעולה וההפצה של אמנות לקהילות וקהלים מתרחבים – תוך הצגת אמנים ותיקים לצד צעירים, תערוכות נושא מחקריות ותערוכות חתך בעלות מסר חברתי.

בימינו כמרכז תרבותי, העמותה רואה לעצמה גם תפקיד של שימור מורשת הבית והפעילות האמנותית והחברתית שהתקיימו ומתקיימת בו, על ידי הקמת ארכיון שינגיש את החומרים לכל דורש ובעתיד ישמש למחקר אמנותי בארץ ומקור אינפורמציה לעומק העשייה והיצירה במקום מימי ההקמה ועד לזמננו.

על הקיר החיצוני הודפסה עבודת הרקמה של האמנית נולי עומר “חתונה אלגורית”, 2021

פסל 'פייטה' ליאורה שוורץ 

ציור קיר חיצוני בחזית רתם רשף

פסלי ראש אבנר לוינסון

האתר פותח על ידי Web Skipper - פיתוח אתרים | עיצוב אתר: אלה אורגד
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.