תערוכות

בין העצים: צבי רייכוורגר

אוצר: אריה ברקוביץ
חמישי 20.04.2023 19:00 - שבת 13.05.2023 14:00

ציורי הנוף של צבי רייכוורגר מתרכזים בעיקר בעצים ומה שביניהם. צבי, דוקטור להנדסה , נולד ברוסיה לאבא צייר ואח ליאן ראוכוורגר אמן מוערך, חילק את חייו בין ציור למדע ולדבריו בין מחשבה לרגש. בהנדסה המחשבה מדויקת ויבשה, הרגש לא נדרש. ובכל זאת אי אפשר לנתק אצל צבי את החשיבה והתכנון ביצירותיו.

תחילה הרבה לעסוק בתחריט שדורש זמן ומחשבה טכנית לצד היצירתיות. אחר כך עבר לצבע תוך ניסיון למצוא את מקומו הייחודי באמנות לצד האח והאבא. ציוריו של צבי הם אימפרסיוניסטים. הוא מתבונן בטבע אבל מפרש אותו על פי דרכו ותחושותיו. לדבריו " אני מתחיל לצייר מהתבוננות בטבע או באובייקט, אבל ברור לי שאני אבנה מציאות אחרת שמתבשלת במוחי. הציור שלי יכול להיות יותר גרוטסקי או צבעוני האובייקטים מתעוותים לפעמים שזה קסם היצירה ממנה אני נהנה".

הציורים של צבי מורכבים מקווים וכתמים שיוצרים תנועה ומעשירים את המרקם הצבעוני. יש להם זיקה לפואנטליסטים אבל גם לרוח חופשית יותר על גבול האקספרס יה והחקירה הצבעונית והצורנית. חלק  מההדפסים שנעשו לאחרונה, בנויים ברובם מפלטות קרטון רב שכבתיות מעין תלת מימד שהופך לדו מימד עם ההדפסה. בתערוכה מוצגות הפלטות שיש להם ייחוד ואופי אמנותי משלהן.

במבט כללי על התערוכה ניתן לראות את היד המקצועית והבטוחה של אמן שמחפש ואף מוצא את קולו האישי באמנות המקומית

 

אריה ברקוביץ  אוצר התערוכה

 

האתר פותח על ידי Web Skipper - פיתוח אתרים | עיצוב אתר: אלה אורגד
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.