בית האמנים
דוד בוסקוביץ – מציאות מדומה

תערוכות

דוד בוסקוביץ – מציאות מדומה: דוד בוסקוביץ

אוצר: אריה ברקוביץ
25.11.2021 19:00 - 18.12.2021 14:00

תערוכת היחיד של דוד בוסקוביץ בבית האמנים בתל אביב עוסקת בעירוניות מבעד למבטו הייחודי. בתערוכה יוצגו ציורים ורישומים, שנולדו מתוך שוטטות ברחבי תל אביב והתבוננות בכאוס החזותי המאפיין אותה. בחלק מן העבודות הוא מתמקד, למשל, בצנרת חלודה, הצומחת באופן אורגני וכמו עוטה חיים על הבד, לצד בניינים עירוניים, הנדמים לענפים או לשורשי עצים מתפתלים. כך הוא יוצר ניגודים בין הרציונלי לפראי, בין הטבעי לתעשייתי.

העיסוק בזמן ובסימני ההתבלות הפיזיים, שהוא מותיר בחפצים, עובר כחוט שני בעבודות. בוסקוביץ מעבד את התפוררות החומר לכדי אלמנט אסתטי בעל קצב ותנועה, ומעניק לו חיים חדשים בצבעים בוהקים. ההתבוננות באובייקטים והירידה לנבכיהם חושפת מרקמים וקווי מתאר, תבניות וצבעים חדשים, שהם מעין תמונת מראה מעוּותת של המציאות החומרית המוכרת. הוא משתמש בתצלומים וברישומים כבסיס לעבודות. לעתים הוא עורך ניסויים בחומרים קלאסיים ומשלבם עם חומרים תעשייתיים.

בוסקוביץ מעניק תשומת לב לפרטים הסמויים מן העין. ביד מיומנת ומקצועית הוא מתאר נופים ודיוקנאות, הממזגים בין הנראה לנסתר. הוא הופך את השולי לעיקרי, ומזמין את הצופה להצטרף אליו למסע ציורי חווייתי במרחב אסוציאטיבי מורכב; מסע ביוגרפי, הנע סביב דימויים, זהויות ותהליכי התבגרות והזדקנות.

"בעבודתי אני מצייר את הקיים, אך מחלץ אותו מתחום הממשי באמצעות הנפשה. שם התערוכה, "מציאות מדומה", הוא ביטוי המתייחס לטכנולוגיה דיגיטלית ולחוויות דיגיטליות מדומות, העשויות להידמות למציאות, אך לעתים קרובות הן שונות ממנה בתכלית השינוי. ככותרת עוטה על עצמו הביטוי איכות פרדוקסלית, שכן העבודות מתייחסות לטכניקה ולסביבה אנלוגיות במובהק, הרחוקות שנות אור מהעולם הדיגיטלי."

דוד בוסקוביץ (נ' 1954, תל אביב; חי ויוצר בתל אביב) הוא אמן ותיק, המוכר כצייר ברוח הריאליזם הקסום. בוגר האקדמיה לאמנויות של פנסילבניה, פילדלפיה והתמחות בטכניקות ציור קלאסיות אצל רב האמן ארנסט פוקס בווינה ובמונטה קרלו.

שיח גלריה בהשתתפות אוצר התערוכה אריה ברקוביץ, ד"ר אירנה גורדון, והאמן דוד בוסקוביץ יתקיים בשבת, 18 בדצמבר 2021, בשעה 12:00.

האתר פותח על ידי Web Skipper - פיתוח אתרים | עיצוב אתר: אלה אורגד
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.