בית האמנים
דיוקן עצמי X17 פתיחה 27.8 שעה 19.00

תערוכות

דיוקן עצמי X17 פתיחה 27.8 שעה 19.00: אודליה הראל

אוצרת: אירית לוין
החל מיום 20.08.2020 20:00 ועד יום 19.09.2020 14:00

אודליה הראל מצלמת במשך שנים עשרות צילומים של דמותה ובעיקר של קלסתר פניה. היא מתעדת את עצמה בחיי היום-יום, באירועים ובמצבים שונים, בנסיעות ובמעברים בין מקומות. האמנית לוכדת במצלמה רגעי התכנסות והתבוננות ומצבים הומוריסטים, ומנכיחה את דמותה בדגש על אזור הפנים. הדיוקן העצמי שאותו היא תרה משתנה תדירות.
"עבודותיי נוצרו בהשראת כתביו של קרל יונג (Carl Jung) על ארכיטיפים […] השתקפויות של מחשבות ותחושות כהיבטים שונים של העצמי […] התערוכה היא מחווה לאישה שהייתי, ולזו שהפכתי להיות במהלך נקודות שונות במסע חיי", לדברי האמנית.
מרבית התמונות מעובדות, מגורענות וממוסכות, והן מספרות סיפור. דמותה של האמנית ניבטת לצופה בחלל ביתי אינטימי: ממראה צרה ארוכה או ממראה צדדית, מבעד וילון, מישירה או מלכסנת מבט, בוהה אל מקום עלום. בצילומים אחרים, שצולמו בעיקר במהלך טיולים או במרחב האורבני, מופיעים לצד דיוקנה של הראל אובייקט נוסף או חיה, חבר להפגת הבדידות.
דימויים אחרים מעומעמים בשחור ולבן נראים כלקוחים מפריימים של קולנוע "פילם נואר" (Film Noir). האמנית יוצרת במעין כוראוגרפיה פרטית, מביימת מצבים, מהלכת בין זהויות, נעה בין חשיפה להסתרה.

אודליה הראל נולדה בישראל בשנת 1976, ואחרי שנה וחצי עברה עם משפחתה לאריזונה, ארה"ב. שם נחשפה לאמנות של ילידי אמריקה (Native American) מקומיים והושפעה מהם רבות. כיום היא מחלקת את זמנה בין ישראל לארצות הברית, עוסקת בעבודה סוציאלית ובריפוי באמנות באמצעות חלומות, מטפלת באוכלוסייה בעלת צרכים מיוחדים ובקבוצות מניצולי אסון התאומים בארצות הברית. עבודותיה הוצגו בכמה תערוכות קבוצתיות.

האתר פותח על ידי Web Skipper - פיתוח אתרים | עיצוב אתר: אלה אורגד
This site is registered on wpml.org as a development site.