תערוכות

הזעות לילה

אוצר: אריה ברקוביץ
04.04.2019 20:00 - 27.04.2019 14:00

"המציאות עטופה בצמר גפן מתוק, מפתה וקורצת אבל טעונה מבפנים עם לא מעט חרדות ופחדים, יש בה דחייה ומשיכה גם יחד עם שאיפה לדיאלוג." אומר תמיר שפר אמן, מעצב ומאייר שתערוכת יחיד שלו מוצגת בבית האמנים בתל אביב.
תמיר שפר, בא מעולם האיור והקומיקס אותו הוא מגייס לטובת אמירות חדות ודוקרניות כשהן מצופות באסטטיקה צבעונית עליזה, קרנבל של סמלים צורות וצבעים שמשדרים לכאורה שמחת חיים אבל מתחת לפני השטח מביעים חששות ופחדים שקבורים בתת מודע ופורצים לא פעם דרך זיעה קרה . שפר מציג עולם של ניגודים, משיכה ודחייה כאחד בציורים גדולי ממדים דחוסים בדימויים או סדרות קטנות, מעין סטורי בורד לסרט מהחיים וסביבת המחייה של האמן. הציורים עמוסים בדימויים ובצורות גראפיות בעלי נוכחות פיזית לוחצת שלא מאפשרת לצופה לחמוק ממנה.
בסגנון שמתכתב עם אמנות מקסיקנית ואמנות רחוב נוסח קיט הרינג, שפר מביע את הפחדים והחששות הסמויים של רובנו שלא פעם גורמים לנו נדודי שינה או הזעות לילה שמפריעים את המנוחה.העבודות הן אקספרסיביות ובוטות, פורטרטים של אנשים צועקים, משלחים לשון ושולפים שיניים. הוא משלב בין נמוך לגבוהה בין קומיקס שטוח ומיידי לאמנות בעלת רבדים מדיטטיביים עמוקים.
בשפה אישית מזוהה שפר מגיש לנו מנה גדושה של דימויים וסטריאוטיפים שמקבלים משמעות חדה וביקורתית תחת מכחולו השופע.
אריה ברקוביץ אוצר התערוכה

האתר פותח על ידי Web Skipper - פיתוח אתרים | עיצוב אתר: אלה אורגד
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.