תערוכות

חידת השבר: ציון בהלול

אוצר: נורית ירדן
החל מיום 03.08.2017 19:00 ועד יום 26.08.2017 14:00

ציון בהלול חושף מבעד לעבודותיו מתח ויזואלי המשקף מתח נפשי נסתר.

בעבודותיו מתוארים ריק ואפלה, צללים, בדידות, דמויות שאינן מזוהות. הצילומים ברובם בשחור לבן, צולמו בעלטה כשהכהות בולעת את מרחב היצירה כמו "החור השחור", יחד עם שביב אור פתאומי הבוצע כאבחת חרב את עלטת הכהות. כתם האור מייצג אופק בתוך המרקם האחיד של הכהות. נקודת מגוז של רסיס אור מפציעה בתוך יקום מלא בעלטה. ניתן להמשילו מטאפורית כאותה "נקודה סינגולרית" לפני המפץ הגדול.

 

הצילומים של ציון בהלול מאופיינים באיפוק, בקרה ושליטה בטון הרגשי. מצד שני, הם רומזים על "לחישה זועקת" המתאפיינת בדיאלוג של אדם הצופה רחוק למול חשכת היקום. בעבודותיו נוצרת מתיחות אסתטית המעוררת את הצופה לפענח את פשרה.

 

יצירתו של ציון בהלול נראית כמופשטת מן המבט הראשון, ואט-אט בתהליך של אוריינות ויזואלית, הצופה מצליח לעבור מ"זום-אאוט" ל"זום-אין" ולראות את המציאות הריאלית הנחשפת כרמז. חלון החוצץ בין עלטת החדר הפנימית לבין האור הדחוס מבחוץ, נוף כהה עם אלומת אור של מרפסת תלויה בעלטה.

 

כמו כן, ביצירתו קיים מתח אסתטי. היא טומנת בחובה מסתורין שבו הצופה חש יופי אלגנטי של חשיכה מתמשכת, אך גם דריכות למול אותו שבר בלתי-צפוי. כתם אור בוהק המשעבד את העין ונותן תחושה של מכת ברק פתאומית. ציון בהלול מציג פתרון פלסטי ייחודי בסגנון היצירה שלו, המשלב גם הפשטה וגם רמז של ריאליה, גם שלווה טוטאלית של עלטה וגם הבזק אור של מתח ויזואלי פתאומי המטלטל את הצופה.

יגאל ורדי 2017

האתר פותח על ידי Web Skipper - פיתוח אתרים | עיצוב אתר: אלה אורגד
This site is registered on wpml.org as a development site.