תערוכות

חצי הדרך: טנו סוסטר וסרגיי בונקוב

אוצרת: גלינה פדורובנה
החל מיום 25.11.2021 19:00 ועד יום 18.12.2021 14:00

האלף-בית העברי של האמנים טנו סוסטר וסרגיי בונקוב" הוא האלפבית הידוע, המוצג מנקודת המבט של הזרה. את המונח "הזרה" כגזירת דברים מהתפיסה האוטומטית הציג הסופר, המבקר, תיאורטיקן האמנות הרוסי ויקטור שקלובסקי במאמרו "אמנות כתחבולה" (1917).

כעבור זמן מה אנשים החיים ליד הים מפסיקים להבחין בקול גלים, כך שהמציאות הופכת כל כך מוכרת שאנחנו מפסיקים לראות אותה, אנחנו פשוט מתחילים לזהות אותה על סמך ניסיון העבר. מטרת האמנות, על פי שקלובסקי, היא להשמיע שוב את קול הגלים. ובניסוחו "להחזיר לאבן את אבניותה".

לפיכך, דרך הסרת האותיות מהבנה הישירה וקישורן בסמלים הלא רגילים, האמנים סוסטר ובונקוב שוברים את תהליך ההרגל לזהות את מה שרואים כדי להחזיר את תחושת החידוש, לחוש את האותיות ולראות אותן שוב.

האמנים טנו פנט סוסטר וסרגיי בונקוב עובדים על סדרה של 22 תצרבים "האלף בית העברי" כמעט ארבע שנים.
העבודה על סדרת התצריבים היא ארוכה, דייקנית ומוקפדת. כיום, האמנים נמצאים ב"חצי הדרך" – החצי מסדרת מתצריבים מוכן. זו סיבה טובה לעצור, לחגוג ולהטעין את המצברים עבור "המחצית השנייה".
האמנים טנו פנט סוסטר וסרגיי בונקוב מזמינים את כל החברים, אוהבי אמנות ההדפס ושפה העברית לבקר בתערוכה בבית האמנים ברח' אלחריזי 9, תל אביב.
התערוכה היא לא רק סביב האמנות. התאספו לפרוייטק "האלף בית העברי" עוד אנשים מעניינים מתחומים שונים:
מיכאיל קורול – קולטורולוג, סופר, מורה דרך. מדי שבוע הוא מפרסם בערוץ היוטיוב שלו פרק חדש על אחת האותיות של האלף בית העברי וחלקם גם יוצגו בתערוכה.
מקסים בוקנוב – איש עיצוב גרפי וואפקטים חזותיים שיצר את האנימציות תלת מיימדית לכל תצריב בתערוכה. כך כל צופה יכול לראות את העבודה המקורית על נייר ובנוסף, באמצעות הטלפון שלו, את האנימציה הכוללת שמע אשר מעבירה ומרחיבה את המשמעות הניראה בתמונות.

 

 

האתר פותח על ידי Web Skipper - פיתוח אתרים | עיצוב אתר: אלה אורגד
This site is registered on wpml.org as a development site.