תערוכות

ידיים טובות: דליה זרחיה

אוצר: הגר רבן
16.04.2021 10:00 - 22.05.2021 14:00

התערוכה ידיים טובות של דליה זרחיה מציגה סדרת עבודות חדשות, הסבות סביב הקשר שבין חפצים וזיכרון – הן זה הפרטי של האמנית, והן הזיכרון הקולקטיבי של חברה אשר תרבותה החומרית משתנה לבלי היכר. זהו מיצב פיסולי רציף, המהווה נקודת שיא משמעותית של עיסוקה המתמשך של זרחיה בחיבור בין הווה לעבר באמצעות השימוש בחומרים, באובייקטים ובמלאכות-יד אשר עוברות אט-אט מן העולם.
העבודות השונות בתערוכה מפגישות בין אובייקטים וחומרים קשים ורכים – פרטי סכו"ם מכסף, שברי צלחות חרסינה, מפות בסריגת קרושה – תוך עיסוק ממוקד באותן "מלאכות נכחדות" אשר ייצרו אותם, אותן זרחיה משמישה ומחיה מחדש, תוך ניסיון לשמר את תפקידם התרבותי של אותם חפצים ולהעניק להם חיים חדשים על ציר הזמן.
אל כל יצירה בתערוכה נקשרת סצנה ספק-מציאותית-ספק-מדומיינת, העומדת בין עולמה הפנימי של האמנית וחוויותיה האישיות, לבין המאורעות ההיסטוריים והתרבותיים המתרחשים בעולם שבחוץ. התערוכה כמו מעניקה לצופים פתח אל עבר אירועים נשכחים ודימויים תרבותיים מודחקים ושבריריים, ומאפשרת להם לבחון את מקומם ואת תפקידם בעידן של הצפה חזותית ותרבות דיגיטלית המתרחקת מן החומרי – עידן שבו כל מוסכמות הייצוג המסורתי מתערערות חדשות לבקרים.

האתר פותח על ידי Web Skipper - פיתוח אתרים | עיצוב אתר: אלה אורגד
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.