תערוכות

יוטיוב והשולחן הכחול: מיכל גולדמן

אוצר: אריה ברקוביץ
25.01.2018 19:00 - 17.02.2018 14:00

מיכל גולדמן, אמנית ומרצה במחלקה לעיצוב טקסטיל, מציגה תערוכת יחיד בבית האמנים בתל אביב באוצרותו של אריה ברקוביץ'. בתערוכה יוצגו ציורים פיגורטיביים, אשר צוירו צוירו בפיגמנטים עם טמפרה שעווה ומביאים מבט רענן ובוחן על הנושאים המסורתיים בציור כגון טבע דומם, אינטרייר ,פורטרטים  ומצבי פנים וחוץ.

גולדמן המתבוננת לרב החוצה אל נופים ואנשים, אל טבע דומם, פרחים, ומבטים דרך החלון, מביאה את החוץ פנימה באמצעות מסך המחשב המשמש כחלון למציאות וירטואלית או כמסגרת בתוך הפריים או כציור בתוך ציור. בסדרה חדשה זו, מסך המחשב ממלא את מקום החלון, או מהווה חלון למציאות אחרת. הדמות מחליפה את המפגש האמתי המתקיים בזמן ציור פורטרט היושב מול הצייר.

 /></p>
<p dir=היא מותחת את גבולות המציאות שהיא מציירת. לצד ההנאה המתמדת שלה מתיאור חפצים שכיחים ומראות מחיי היומיום ומסביבתה הקרובה, רעיונות שונים מוצאים את דרכם אל העבודות והופכים לאלמנטים ציוריים בתוך רקעים מופשטים, אובייקטים דמיוניים וצבעים שלא מן העולם הזה פולשים אל תוך תיאור המרחב הממשי של הסטודיו.

השולחן הכחול הוא ה"גוף" היציב בעל שתי הרגליים שעליו מתרחשת הדרמה. המסך מייצג את ה"ראש",  עולם הרעיונות השיתופי, את זרם התודעה הקולקטיבי שזורם לסטודיו דרך היוטיוב.

האתר פותח על ידי Web Skipper - פיתוח אתרים | עיצוב אתר: אלה אורגד
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.