תערוכות

יחידה נבחרת: הסטודיו של רויטל בן אשר - פרץ

אוצרת: רויטל בן אשר - פרץ
החל מיום שלישי 13.06.2023 20:00 ועד יום שבת 24.06.2023 14:00

הסטודיו של רויטל בן-אשר פרץ פועל בבית האמנים בתל אביב-יפו מאז שנת 2008. הסדנה הפתוחה משמשת כמסגרת תומכת, המשלבת הנחייה וליווי אוצרותי לקבוצת יוצרים, הפוסעים בדרך של חיפוש, של חשיפה אישית ושל התפתחות.

במקבץ תערוכות היחיד, יחידה נבחרת, המתפרש על פני כל אולמות בית האמנים, מוצגות עבודות במגוון טכניקות: וידיאו, הדפס, צילום, תפירה, קולאז', תבליט ופיסול, לצד רישומים בגדלים שונים וציורים בצבעי אקריליק, שמן ודיו על מצעים שגרתיים ובלתי שגרתיים: מנייר וקרטון ועד קלקר וחפצים מן-המוכן (רדי-מייד).

התערוכה חוקרת בעין ביקורתית מלחמות מבית ומחוץ לצד נושאים הנוגעים לממד האישי: סיפורים ביוגרפיים, טקסים מגדריים, הגוף המתכלה, משפחה ומערכות יחסים בין-דוריות. ייחודה טמון בשוֹנוּת ובגיוון, ועם זאת ניכר בה קו אחיד ומזוהה, תוצאה של הפריה הדדית בתוך סביבת עבודה משותפת.

בתקופה שבה נבחנים מחדש יסודות הדמוקרטיה וחופש הביטוי, האמנות עומדת איתנה על המשמר. במקביל מתכנס הסטודיו בדל"ת אמותיו, ובית האמנים משמש בית לאמנים, עיר מקלט, אי של שפיות ומקור לגאווה.

גאוות היחידה (המובחרת) של הסטודיו היא פרי טיפוח רב שנים, המכוון ליצירת קשרים בין-אישיים, לאיסוף חוויות בעלות משמעות ולבניית מכנה משותף רחב, המושתת על שיח פנימי. מעשה האמנות מעודד התעלות מעבר למציאות הקיימת, ותהליך היצירה מדרבן את הפרט שבקבוצה להגיע להגשמה ולמיצוי עצמי. בקבוצה זו – כל אחת ואחת מהאמניות היא עולם ומלואו, אחת ויחידה – יחידה נבחרת.

רויטל בן-אשר פרץ

האתר פותח על ידי Web Skipper - פיתוח אתרים | עיצוב אתר: אלה אורגד
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.