תערוכות

מדבר: גדעון שני

אוצרת: דניאלה טלמור
חמישי 03.11.2022 19:00 - שבת 26.11.2022 14:00

האמן גדעון שני מצייר תקופה מרתקת ומרגשת בחייו – תקופת מגוריו במדבר יהודה. בתערוכה ניבטים מהקירות ציורי נוף מדבר יהודה, וציורי האוכלוסייה במדבר וסביבת מגוריה. ציוריו הריאליסטיים, בשמן על בד, מבטאים קירבה לטבע ואת הערצתו לנופי הנגב הקסומים.

המראות שהאמן חווה לראשונה בגיל עשרים באים לידי ביטוי כחמישים שנה מאוחר יותר, לאחר פרישתו לגימלאות. בתום שנות שירות בצה"ל ובמשרד הביטחון, נשבה שני בקסמו של עולם האמנות, והוא מקדיש לציור ופיסול את מירב זמנו.

גדעון שני, אמן הפועל למען הקהילות שבהן הוא חי ויוצר, הוא בעל תואר ראשון בכלכלה מאוניברסיטת בר אילן, תואר שני במדעי החברה והמתמטיקה מאוניברסיטת חיפה, בוגר בית הספר לפיקוד ומטה, מוסמך המכללה לביטחון לאומי בהצלחה יתרה ובוגר המרכז לאמנות חזותית במכללה האקדמית לחינוך קיי בבאר שבע.

לדברי האמן המפגש שלו עם הנוף הוא מפגש של שייכות ומחוייבות, ולא של צופה מהצד. שייכות להיסטוריה של אבותינו שנדדו כאן לפני אלפי שנים, שייכות לתושבי המדבר שנדדו לכאן לפני מאות שנים, ושייכות לתושבים הגרים כאן היום. יופיים הטהור והבראשיתי של מרחבי הנגב, מהמכתש הגדול על צבעיו וצורותיו הקוסמיות ועד לנופי סדום, המטילים אימה וכישוף על המתבונן, מרתקים אותו ומזינים את יצירתו. הפעילות המבצעית במדבר כמפקד יחידת סיור קירבה את שני לעבר היהודי של המדבר. מחד מצדה, דרך מערת בר כוכבא שבה היה שותף למציאת אגרותיו, ועד להר הקנאים. שני עסק בפעילות מבצעית באותם אזורים בהם לחמו אבותיו לפני שנים.

האתר פותח על ידי Web Skipper - פיתוח אתרים | עיצוב אתר: אלה אורגד
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.