תערוכות

מלון אוטופיה: האוורד פוקס

אוצר: אריה ברקוביץ
01.07.2021 19:00 - 24.07.2021 14:00

בסדרת הציורים המוצגת בבית האמנים בתל אביב, בממדים שונים ובסגנון ריאליזם דמיוני, האמן האוורד פוס מתמודד עם המושג אוטופיה, תוך ניסיון למקם ולמקד את המושג במלון מטאפורי כמיקרוקוסמוס קיומי.
את הסדרה הזו אותה הוא מכנה מלון אוטופיה האוורד הכין במהלך השנתיים האחרונות . הרעיון לסדרה החל להעסיק אותו לאחר שלקה בהתקף לב והיה על סף המוות. לדבריו, עם החזרה לחיים ולמציאות, החל לתהות מה משמעות החיים, מה אנחנו או במיוחד הוא כאדם ואמן מחפשים האם מחפשים משמעות, אושר ,שלווה ואיך בכלל ניתן לממש את זה.
המחשבות הובילו את האוורד למושג אוטופיה. האם היא אפשרית למימוש ואם כן כיצד?
לרגע נדמה היה לו כי מצא את השלווה והרוגע האוטופי בטבע. רגע פסטורלי ליד הנהר, אבל מהר מאוד מצא עצמו שוב במכונית מוקף ברעש עירוני וכל ההיצע האנושי והכאוס התרבותי, ואז חשב שגם זו אוטופיה.
" ככל שאני מתבגר, אומר האוורד , אני מבין שהאוטופיה אותה אני מחפש היא בעצם בפרטים הקטנים ברגעים חולפים או בחלומות . האוטופיה היא סוביקטיבית אין מעשה אוטופי שמתאים לכולם"
את הרעיון האוטופי האוורד פוקס צייר בסדרה רחבה של סיטואציות שחלקם ממוקמות במלון מטאפורי או בסביבה פנטסטית שבה המלון ממוקם. הבחירה במושג מלון היא מעצם מהותו מקום מפגש של טיפוסים שונים, סיטואציות לא צפויות פנטזיות רגעיות ותחושה של בועה קיומית מנותקת מהמציאות. המלון כאוטופיה משמש את האמן ליצירה רחבה גדושה בדמיון קסום . האוורד מציע לנו כצופים מסע במרחב הדמיון סיפור שנע בין מציאות לחלום .
אריה ברקוביץ אוצר התערוכה

האתר פותח על ידי Web Skipper - פיתוח אתרים | עיצוב אתר: אלה אורגד
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.