תערוכות

ממרחב הזמן: גרשון רנרט

אוצרת: איריס נדל ואריה ברקוביץ
29.07.2021 19:00 - 21.08.2021 14:00

גרשון רנרט נולד במנהיים גרמניה 1929 ונפטר בישראל 2009.
עיר זו רכשה למוסדותיה מפרי יצירתו בשנת 1963. בשנת 1933 עם עליית היטלר לשילטון והוא בן 4 נמלט על משפחתו לצרפת ומשם – ב 1935 , לארץ ישראל. כאן קיבל את כל חינוכו .
משנת 1961 היה חבר אגודת הציירים והפסלים בישראל

גרשון רנרט היה חניך בית מדרשם של האמנים אבני, קוסונוגי, שטרייכמן , סטימצקי יאנקו וקארא. הוא הציג 60 תערוכות יחיד והשתתף במאתיים תערוכות קבוצתיות בארץ ובחו"ל.
בעבודותיו אנו רואים את תהליך יצירתו המבטא את תנועת נפשו הנעה בין שני קטבים. הספונטאני זה המתפרץ והאינטואיטיבי לבין השכלתני רציונלי השואף לארגון ולסדר. אלה יוצרים בציורים דרמה המתחוללת בין צבעים לצורות , בין נפחים לשטיחויות ובין הפיגורטיבי למופשט.
דומה שפנייתו למופשט נותנת לאמן אפשרות להביע באופן עמוק וללא מגבלות את רחשי נפשו, תוך כדי דו שיח חופשי בינו לבין הציור. דו שיח המיוצג דרך כתם צבע אחד המשמש גירוי לכתם צבע אחר ,וצורה אחת משמשת בסיס לצורה אחרת. וכפי שכתב עליו מרדכי מרמור. הדינמיקה בציוריו של רנרט אינה אלא ביטוי למתח הקיים בין היסודות הקבועים ליסודות המשתנים בקוסמוס . היות והערכים הציוריים חשובים לרנרט יותר מן הערכים הסיפוריים בציור אנו עדים לעבודות המנוסחות ברובן בסגנון האקספרסיוניזם המופשט.
אוצרת: איריס נדל

האתר פותח על ידי Web Skipper - פיתוח אתרים | עיצוב אתר: אלה אורגד
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.