תערוכות

מעוכים: גד אולמן

החל מיום 24.10.2019 20:00 ועד יום 16.11.2019 14:00

מעוכים הינה תערוכת מיצב הדפס בפיסול, סאונד, וידאו  המתפרסת על כל חלל הכניסה לסדנת ההדפס.

התערוכה עוסקת בשאלות של חיים ומוות  גד אולמן מפרק את הקיומיות ובא בדיאלוג מול מושגים מכריעים בו, הזמן בגוף עבודות זה נתפס כשוחק, כצורב, כגורם לבלייה, כמקפל ומועך ויחד עם זאת כגורם מצמיח ומחדש, התנועה כמוטיב חוזר בכל העבודות בין נעצרת לנעה באופן בלתי פוסק.

 

גד ייצר את התערוכה דרך אובדנה של כלבתו סופי, אשר נדרסה. הוא התייחס  לשלושת הדקות האחרונות של חייה, ויצר מהם תערוכה שלמה. כל יצירה היא רק מקטע אחד משרשרת האירועים וביחד הם מספרים את הסיפור. ברצף התליה שזורות העבודות אלה באלו כבמשחק הדומינו.

דרך עיבוד אובדנה של סופי, גד מייצר פרפרזה שמוליכה אותנו לקונפליקט עתיק יומין שהאדם מתמודד עמו,

זמן; רצף פרגמנטים המתווספים לאחד יחד עם חוסר האונים שלנו מול הטבע המשתנה בלי הרף.

 

גד מדפיס במוקוליטו (טכניקת הדפסי אבן מלוחות עץ), שהודפסו באמצעות מכבש עשוי גליל כבד. תהליך ההדפס מקביל בין אירוע הדריסה והשיטוח בתהליך ההדפסה – מעיכת הנייר בגלגלי המכבש. לרגעים הנייר המקומט ושמא פגום יקבל צורת חיים חדשה בעלת גוף- תלת ממדי .

את המקום ואת אופן הדריסה, על פס הפרדה בכביש, צילם  גד, תוך סכנת נפשות בין המכוניות והאוטובוסים החולפים וצופרים בכעס. פס ההפרדה והקול האותנטי בזמן הצילום ברחוב מוקרנים ומוקלטים בווידאו בתערוכה, , אנו מובלים לאורך פס ההפרדה אשר מתפתל לאורך כל החלל עד לסופו החשוך. כך גד אולמן סוגר מעגל ומתחיל גלגול מחודש.

האתר פותח על ידי Web Skipper - פיתוח אתרים | עיצוב אתר: אלה אורגד
This site is registered on wpml.org as a development site.