תערוכות

סולמות וחבלים: דניאלה פלדהקר

אוצרת: ורה פלפול
25.01.2018 19:00 - 17.02.2018 14:00

תערוכה חדשה לאמנית דניאל פלדהקר בבית האמנים בתל אביב, אשר במרכזה עומדים חומרי גלם וחפצים יומיומיים שאיבדו את השימוש הפונקציונאלי שלהם. פלדהקר מחברת חומרי רדי מייד רבים ויוצרת מהם, תוך שילוב של תחביר גיאומטרי וחומרי, פסלים, אוביקטים ומיצב תלוי מקום.

האובייקטים שפלדהקר יוצרת מגלמים אריגה של חומרים שגרתיים, שהוצאו מהקשרם ומאפרוריות היומיום ואורגנו מחדש בשפה הנדסית ומינימליסטית שמשחקת עם אלמנט האור, ומעבירה אותו מהממד הפיסיקלי אל עבר מחוזות פיסולים, קונספטואלים ותלת ממדיים. כך, האמנית יוצרת אסטטיקה חדשה, שבאה לידי ביטוי באסמבלאז׳ים המציעים מערך יחסים חדש: כל אחד מהאובייקטים אוצר בתוכו אפשרות להעברה של אנרגיה של חשמל ושל אור, מבלי שהאובייקט הסופי יעשה שימוש בפוטנציאל הזה. באופן זה האמנית יוצרת תהליך של הפשטת המציאות הקונקרטית, ומסירה מהאובייקטים את השימוש המובן מאליו שלהם.

כלל הפסלים, האובייקטים והמיצב בתערוכה, כמו החלל הסובב אותם, מתפקדים כמעין חוצצים שמכוונים ומוליכים את הצופה, ומכתיבים מקצבים שונים של קירבה והשתהות. כאשר הצופה נפגש עם אובייקט שהופשט משימושו הנורמטיבי, קורה תהליך אותו ז'יל דלז ופליקס גואטרי מכנים אָפקט (affect)- השתנות שמתהווה בהתקלות של הצופה ושל האובייקט, כאשר ההתקלות קודמת לתפיסה ולהנחות הקדומות של הצופה.

דניאל פלדהקר רוצה להשתשעשע בתהליך העבודה שלה- דבר שניכר לדוגמא בבחירות שמות העבודות (unknown pleasures, Hung) ובקריצתה לעולמות משחק הן של ילדים והן של מבוגרים.

האתר פותח על ידי Web Skipper - פיתוח אתרים | עיצוב אתר: אלה אורגד
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.