תערוכות

סנפסות: רוזה בן אריה

אוצרת: ורה פלפול
22.03.2018 19:00 - 21.04.2018 14:00

 

בתערוכת היחיד שלה בבית האמנים, מציגה רוזה בן אריה, ציורים, עבודות נייר ומקבץ אובייקטים מהשנה האחרונה, בהם היא ממשיכה את המחקר שלה בפירוק והרכבה של דימויים. העולם האורגני, בו עסקה במחקר במשך שנים רבות בתחומי הביולוגיה, משפיע על צורת ההסתכלות שלה על הטבע והמהווה מקור להשראה ולמחקר של חומרים ותגובות ביניהם ולפירוק דימויים מצולמים.

 

בעבודותיה של בן אריה, קיים חיפוש מתמיד אחרי נקודת החיבור בין הטבעי למלאכותי, בין הבלתי צפוי והמתפרץ, לבין המאורגן והממושטר. נקודת חיבור זו נעה בין חיפוש החוקיות שבטבע לבין הפרתה, ובין סידור הדימוי המובהק לשיבושו.

בעבודותיה החדשות שהן מעין אובייקטים ותבליטים היא משתמשת בדבקים, צבעים ומלח ובעזרתם "מציירת" על גבי  יריעות פלסטיק שקוף  או משטחים מכוסים במלח. לאחר שהתוצרים עוברים תהליך ייבוש וקריסטליזציה, הם מופרדים מהמצע ומקבלים גשמיות משל עצמם ונדמים לספק אובייקטים אורגניים שמקורם  בטבע, אולי קוראלים שנמשו מהים, ספק מעשה תחרה עדין ושברירי.

 

לצד ציור שמן גדול מימדים, מספר עבודות דו-מימד, שהן  בעלות אופי תבליטי, ועשויות אסמבלג' של חומרים, בהם ניירות דקיקים, צבע, דבק פלסטי וחוטים. שטח הפנים המורכב של העבודה מעלה על הדעת בין היתר, קרום או אריג של פני שטח גיאולוגי או אפידרמיס צמחי.

כאלכימאית, בן ארי יוצרת עולם שברירי ועדין, של אובייקטים ומתווי נוף מדומיינים ומשובשים. היא מתקרבת לטבע עד רמה מיקרוסקופית שלו, מתרחקת ממנו ומנסחת מחדש את מבטה עליו.

 

האתר פותח על ידי Web Skipper - פיתוח אתרים | עיצוב אתר: אלה אורגד
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.