תערוכות

פני השטח: קבוצתית

אוצר: אביגיל טלמור ונועה פלג .התערוכה היא שיתוף פעולה של  קוקודי - המרכז לדיאלוג תרבותי קוסמופוליטי והאוצרת האוגנדית רובינה ננסובוגה.
28.10.2021 19:00 - 20.11.2021 14:00

התערוכה היא שיתוף פעולה של  קוקודי – המרכז לדיאלוג תרבותי קוסמופוליטי והאוצרת האוגנדית רובינה ננסובוגה.


המושג פני השטח מבקש: התייחסו לדברים כפשוטם, האמינו למראה עיניים, למגע ידיים, לכאן ועכשיו. במבט ראשון נראה כי זוהי נקודת המוצא של תערוכה זו – אסופת טכניקות, מוכרות יותר או פחות, הנעה בין חומריות לקטנית, דרך ציור וצילום ועד עבודת מחשב. במבט שני ניתן לזהות כי זוהי הצעה לחתור תחת פני השטח, להעמיק את ההיכרות הראשונית לכדי חיבור עמוק, מעשיר ומשמעותי.

על אף שבשנים האחרונות סימן עולם האמנות את האמנות האפריקאית העכשווית כ"דבר החם הבא", יש לזכור כי אין להתייחס לאמנות אפריקאית כאל יחידה הומוגנית אחת. אפריקה היא יבשת מורכבת ולא מדינה כפי שנוטים להתייחס אליה לעיתים קרובות מידי. מתוך כך מוצע לבחור בטכניקת הצמצום והמיקוד, במקרה זה באמנות עכשווית מאוגנדה, כנקודת מוצא פרטנית במסע לגילוי אמנות מאפריקה.

גם אם פני השטח שלה נראים שונים, תערוכה זו מבוססת על מרכיבים אנושיים הרלוונטיים לכולנו. השתהות המבט על העבודות תאפשר למרכיבים כמו זהות, יחסי כוחות, מגדר, אקלקטיות יופי ועוד, לעלות ולצוף מעלה, מעל פני השטח. יחד איתם תגיע חוויה תרבותית מקשרת. יתכן שבאופן זה יווצר מפתח למפגש חדש ונקי הקורא תיגר על תפיסות מוכרות של הצגת אמנות אפריקאית.

אמנים משתתפים: אסתר מבבאזי, צ'ריטי אטוקונדה, דניס מובירו, קיבוקה מוקיסה אוסקר, אליזבת' קובוסינג'ה, אוליביה מרי ננטונגו, אודור רונלד, דלובי קוואגלה, היבוטפ.

 

האתר פותח על ידי Web Skipper - פיתוח אתרים | עיצוב אתר: אלה אורגד
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.