תערוכות

פשעים ועברות קלות: קבוצתית

אוצר: ניצה פרי
19.12.2019 10:21 - 11.01.2020 10:21

הפשע והאלימות חודרים לכל רובד בתרבות שלנו. סרטו "היסטוריה של אלימות" של הבמאי דיוויד קרוננברג מזעזע בין השאר, מפני שהוא מרעיד דווקא את היסודות היציבים ביותר של חיינו: האמונה שאנחנו מכירים את המשפחה שלנו. האלימות על פי קרוננברג טמונה בכולנו, אנחנו יכולים להתאפק, להסתתר, להתנהג באופן מעודן ותרבותי, אבל היא רובצת בתוכנו. אפשר לרסן אותה אבל אי אפשר לדכא אותה. התערוכה "פשעים ועבירות קלות" בוחנת מחד, את אופני פעולתם של מנגנונים בחברה שלנו: ארגוני פשע, עברייני הון וצווארון לבן, פשיעה בצבא, במשפחה, אלימות מינית, פשיעה בעולם האמנות ועוד. מאידך, היא בודקת כיצד האמנות מייצגת רובד זה של האלימות וכיצד היא ניצבת מולה ומגיבה אליה.

אפקט הרוע, חוסר עכבות, סטייה ונטייה למצבי קיצון, הם רק כמה מן התופעות המביאות לפגיעה בכוחו של הפרט ובעצמיותו והיחלשותו מול החברה. העבודות בתערוכה יעסקו בנושא מנקודות מבט שונות, באופן ישיר ונרמז, מציאות ובדיון, דרך הומור ואירוניה. מה הגבול בין החירות של הפרט והבחירה להפר גבולות, לבין חילול כבוד האדם? האם העיסוק בסוגיית המוסר, הינו עיסוק בערך ודימוי שנשחק בחברה שלנו?

 

משתתפים: אנדי ארנוביץ, אפרת גל-נור, בתיא מלכא, טל ברויטמן, יונתן הירשפלד, ירון לפיד, עידו שטרן, ענבל מנדס-פלור, ענת מיכאליס לוי, רועי מנחם מרקוביץ, רקפת וינר עומר, שירלי וגנר

 

אוצרת, ניצה פרי

*התערוכה מלווה בקטלוג

האתר פותח על ידי Web Skipper - פיתוח אתרים | עיצוב אתר: אלה אורגד
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.