תערוכות

צעד קדימה…מבט לאחור: תערוכה קבוצתית

אוצרת: אינה ארואטי
17.03.2022 19:00 - 09.04.2022 14:00

 

התערוכה עוסקת בתפיסות הזמן: הבנת הקיום מן העבר, התרפקות על חוסר היציבות בהווה ותחושות משוערות על העתיד.

קשה להציב גבולות לפעילות האמנותית בימינו, בעיקר בהקשרים חברתיים ופוליטיים, בתקופה שהתקשורת נוטה לכתוב ולשדר חוקי צדק ואי-צדק בתשוקה בלתי נשלטת. דורנו חשוף לתחלואה שלא ידענו כדוגמתה; אותות הטראומה מכלות בנו, ועקבותיה עדיין לא תמו. אך דווקא בתקופה הזאת, עולם האמנות מרחיב את אופקיו ונחשף לציבור בשלל אירועים ופתיחת תערוכות, הן בגלריות והן במוזאונים, בנוכחות אמנים ואוצרים רבים.

עולם האמנות מיטלטל ומתפתח לכיוונים של שפע, בחושניות הצבע ובחומרים, באופן שאינו מוכר בשדה האמנות המקומי. הגישה מצטיינת ברעיונות רב-תחומיים, בוויזואליות מציאותית הנטועה בהוויה העכשווית-מקומית, ובהיבטים המשלבים בין העולמות כמו: עידנים נשכחים של העבר – עמודים רחבים בעלי כותרות דקורטיביות, מגדלים, צריחים וחיפויים בעלי אורנמנטיקה בנוף עירוני; בהווה – צלליות שקופות רבות-גובה, לצד עגורני בנייה הסובבים כל אחד בכיוון ובגובה משלו, כחרגולי מתכת המעצבים חזות הזויה של העתיד.

חלל התערוכה מציע חוויה של ביטויים יצירתיים צורניים ובגוונים הממחישים את הזמנים במורכבות מופלאה. האינטואיציה האמנותית הייחודיות של כל אמן והפרספקטיבה האישית שלו מעניקות למבקרים כיוונים לחשיבה, לתהודה ולהתחבטות בין האנושיות למלאכותיות. התערוכה מתאפיינת בתעוזה ובזרם בלתי מוסבר של דינמיקה, בהזמנה להתבוננות אנליטית ובשאיפה הבלתי נשלטת לצעוד קדימה… ואולי להביט גם קצת לאחור.

 

אינה  ארואטי, אוצרת

האתר פותח על ידי Web Skipper - פיתוח אתרים | עיצוב אתר: אלה אורגד
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.