תערוכות

קצוות: זוהדי קדרי

אוצר: אריה ברקוביץ
החל מיום 16.04.2021 10:00 ועד יום 15.05.2021 14:00

המרחב שיוצר זוהדי קאדרי בציוריו חובק זמנים ותרבויות. הוא יוצר שפה אישית מרובדת בצורות גיאומטריות צבעים ומשיכות מכחול חפשיות, אחדות של ניגודים ומפגשים בלתי צפויים שמשקפים תפישות שונות של מעשה היצירה.
קאדרי, מודע להשפעות האירופאיות ובעיקר תקופת הציור הקונסטרוקטיבי על עבודותיו ואף מצא בסגנון הזה ביטוי לעצם קיומו כאמן באזור של קונפליקט מתמשך . השטחים הנקיים והמדויקים פוגשים מדי פעם שטחים פרומים או אפילו משיכות מכחול חופשיות . המפגש בין הצורות כמו גם העימות בין המסורתי למודרני מרובעים מדויקים מול משיכות מכחול חופשיות, מבטאים את תפישת עולמו הפנימי של האמן שפועלת בתפר הגבולי שנמתח עד הקצה דרך מפגשים תרבותיים בין מסורת לקדמה.
יש חלק מהעבודות שמופיע בהן מרובע נקי ומדויק במרכז הבד כשחלל ריק סביבו. בדידותו של הריבוע היא ביטוי לבדידותו של האמן בסטודיו שלו. לבד מול הבד הריק והנפש המשתוקקת להביע עצמה בכלים פלסטיים שלא תמיד מובנים לסביבה הקרובה.
מבט רחב על עבודותיו של קאדרי יחשוף את היחס בין אחדות לריבוי ועל האופן שבו הצורות השונות מוצבות זו לצד זו פועלות זו על זו ובוראות מרחב משמעותי מכח היחסים שבין הצורה, הצבע והמרחב.
קאדרי יוצר קומפוזיציות דינאמיות כשלא פעם ניכר הרצון להפריע לסדר המובן מאליו וליצור מתח מאתגר ומחדש. ביד מיומנת ומקצועית קאדרי מצייר ומיצר עולם עשיר ומורכב שמעניק לצופה חוויה תרבותית בעלת עומק ריגשי . הוא נע בין המובן והמוכר ,למסתורי והלא צפוי ומצליח להעביר מסרים אישיים ואוניברסאליים במלא כחם.

אריה ברקוביץ

האתר פותח על ידי Web Skipper - פיתוח אתרים | עיצוב אתר: אלה אורגד
This site is registered on wpml.org as a development site.