תערוכות

רחש: רות סגל

אוצר: אריה ברקוביץ
26.08.2021 19:00 - 25.09.2021 14:00

סדרת הציורים של רותי סגל המוצגת בבית האמנים בתל אביב. חופשת יכולות קולוריסטיות נועזות של האמנית עם שרידים מהאקספרסיוניזם והפוביזם. מהולים במופשט הלירי הישראלי.
ניתן לומר במידה רבה כי רותי סגל יוצרת על בדיי ציור בגדלים שונים תנועה מוזיקלית חזותית צרופה. כשרחש תנועת העלים בציורי העצים שלה מורגש במקבץ הבדים המוצגים.
ציוריה של רותי סגל מרגישים וכנים, היא יודעת לעבור מריאליה להפשטה ברוח קנדינסקי המוקדם, קומפוזיציות וכתמי הצבע הפוביסטיים יוצרים ניגודים וחיבורים בצורות אמורפיות תוך שילוב שרידים של דימויים פיגורטיביים של צמחים ועצים.
רותי סגל היא אמנית של ערכים אמנותיים טהורים. בעבודותיה יש חדווה אסטטית, קולוריזם עשיר, קומפוזיציות רוטטות ותנופה. בסדרה זו של ציורי נוף, ניתן לראות פרוק חפשי של מציאות בדרגות של טשטוש והפשטה. קבוצת הציורים הזו מהווה חגיגה של קו, כתם וצבע שנוצרים באנגריות שעובדות דרך המכחולים אל הבדים במשיכות מכחול סוערות וחושניות שיש בהן חיוניות כובשת על זמנית.

באמצעות כוחה הציורי, רותי סגל יוצרת עולם בעל אופי פיוטי ודינמי. המרקם הצבעוני ותנועות המכחול מקנים לציוריה רטט המדמה רחש מוזיקלי שמתגבש לכדי קומפוזיציות הרמונית. עבודת המכחול והדימויים משמשים מטאפורה למסורת התרבות שבה האסטטי והחושני פועלים זה לצד זה בתהליך שמוביל ליצירת ציורים בעלי אופי אמנותי אישי.

אריה ברקוביץ אוצר התערוכה.

האתר פותח על ידי Web Skipper - פיתוח אתרים | עיצוב אתר: אלה אורגד
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.