תערוכות

רטרוספקטיבה של סדרות: ליאת פולוצקי

אוצר: אריה ברקוביץ
11.08.2022 19:00 - 03.09.2022 14:00

התערוכה "רטרוספקטיבה של סדרות" מסכמת 20 שנות יצירה. הרעיון לתערוכה עלה בדעתה מתוך התבוננות בתערוכתה האחרונה ב"מוזיאון הטבע" בירושלים,  שבה בלט מגוון של סדרות ציורים בצבעי מים ובצבעי שמן – חלקם ציורים בודדים בגודל אחיד אשר חוברו לסדרה, ואחרים  צוירו מלכתחילה כסדרה על דף נייר אחד או  הוצמדו יחד במתכוון לתמונה פנורמית רציפה.

עבודותיה של ליאת פולוצקי היוצרת זה למעלה מ-50  שנה, מאופיינות בניסיון לתפוס את מהות הנוף והעולם הסובב אותה דרך המופשט. יצירותיה עברו גלגולים רבים במשך השנים, אך בכולן סגנונה המופשט למחצה מאלץ את הצופה לבחון אותן לעומק כדי לגלות מה מסתתר מאחורי הנגלה לעין.

התערוכה "רטרוספקטיבה של סדרות" נולדה מתוך רצון לסכם היבט אחד של יצירתה האמנותית ולאחר שהבחינה שרבות מעבודותיה לאורך השנים של פולוצקי הן למעשה סדרות – אף כי לא כולן נוצרו מראש ככאלה. פורמט הסדרות ניכר בכל תחומי האמנות שבהם יצרה: בעבודות צבעי מים על נייר, שאפיינו אותה משחר פעילותה, בעבודות צבעי השמן על בד, שהיא מציירת מאז סוף המאה שעברה, במיניאטורות, שבהן היא מתמחה למעלה משני עשורים, וכן בפרויקטים מיוחדים כדוגמת סדרות הקוביות שובות העין מהשנים האחרונות.

בתערוכה יוצגו סדרות שחלקן הוצגו בתערוכות בעבר, וחלקן נוצרו ממש בעת האחרונה ולשם תערוכה זו. הן מצוירות  בסגנונות שונים, אך החוט המקשר ביניהן בולט לעין. לעיתים היצירות משתלבות לתמונה אחת גדולה; במקרים אחרים הן ממשיכות זו את זו, משלימות זו את זו או מתמזגות זו בזו; בסדרות אחדות הנושא והסגנון הם המכנה המשותף. עם כל זאת, רבים מהציורים יכולים גם לעמוד בפני עצמם. בשנה האחרונה יצרה פולוצקי סדרות בנושא התחממות כדור הארץ בצבעי מים ושמן על בד, ואף הן יוצגו בתערוכה. המסר בצבעי המים בוטה וברור לעין, ואילו הסדרה בצבעי השמן היא אמורפית ומעודנת יותר.

 

 width= width= width=

האתר פותח על ידי Web Skipper - פיתוח אתרים | עיצוב אתר: אלה אורגד
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.