תערוכות

שיבה מאוחרת: רמי בן נתן

אוצר: דניאל שושן
החל מיום 17.02.2022 19:00 ועד יום 12.03.2022 14:00

רמי בן נתן מציג – שיבה מאוחרת.

בשנת 1982 נטש רמי בן נתן את לימודי האמנות בבצלאל. הוא היה סטודנט מוכשר ומבטיח, והעלמותו לאחר מלחמת לבנון הראשונה הכתה הדים בין חבריו לספסל הלימודים. בשנת 2017 נטש בשנית, והפעם את משרד עורכי הדין המשגשג שהקים עם שותפו גיורא ארדינסט, וחזר לאחור, אל הציור, בניסיון כמעט נואש להדביק עשרות שנים של "אין ציור".

כותב האמן דני שושן, חברו לספסל הלימודים דאז ומרצה בטכניון כיום, שאצר את התערוכה –

"רמי מתבונן ומצייר את הקרוב אליו…. מבטו נח על "האני" – על דיוקנו העצמי, הניבט אליו מן הראי שבסטודיו, מן הזכוכית שבחדר השינה שלו בשעת לילה ומדמיונו; מבלי לוותר, מבלי ליפות, תוך נסיון עיקש לגעת באמת כלשהי, אם יש בכלל כזו…… את כל אלה  – החפצים, המשפחה, את עצמו – ממקם רמי קרוב אליו – בבית, בסטודיו; וכולם מעניקים סימני דרך לצופה, בדרכם אל הזיכרון.

ואז הוא יוצא אל הנוף, ובעצם – אל הזיכרון, שכן רמי איננו צייר נוף ….. [ו]בצאתו אל הזיכרון מציב רמי במרכז, כאשר הם חשופים מתמיד, את הילדות, המשפחה, החברים, ואת הפצעים. שלו, של משפחתו, ובמידה לא פחותה – של כולנו. עבודות ה"זיכרון" של רמי, מונחות כולן במחוזות ילדותו – טנטורה, רמת שאול, ושוב טנטורה. זו מוצגת, פעם אחר פעם, כרגע של יופי פגום, של זיכרון כואב."

מעורבותו הרגשית של רמי בטנטורה היא כפולה ומכופלת – עבורו זהו מחוז ילדות שלא נשכח, מעליו מרחף אסונם של אחרים, אשר עבורם מדובר בפיסת ארץ מדממת. במשחק יוצא דופן של הגורל – היא גם עומדת בליבו של מאבק משפטי שניהל שותפו לפני עשרות שנים ואשר שב ועלה בימים אלה לכותרות. עם כל אלה מתמודד רמי בדרך רגישה ומיוחדת.

האתר פותח על ידי Web Skipper - פיתוח אתרים | עיצוב אתר: אלה אורגד
This site is registered on wpml.org as a development site.