תערוכות

תעתועי שכחה: רמי אטר

אוצר: אריה ברקוביץ
06.04.2017 20:00 - 29.04.2017 14:00

"תעתועי שכחה", הינה תערוכת יחיד חדשה של האמן רמי אָטֵר. בתערוכה הנוכחית יוצגו יצירות פיסול מעוגנות בקרקע כאשר תנועתן מכוונת אל מרחבי האינסוף. אותם פסלים מתכתיים, גדולי ממדים, עוסקים במוטיב השכחה, כאשר ניתן לפרשה בשלושה כיוונים שונים אך משלימים. הראשון, כמגמה תהליכית ואובייקטיבית שנכפית על האדם באופן לא מודע, השני, כמגמה סובייקטיבית רצונית, בה האדם בוחר בשכחה כמוצא מחוויית מציאות בלתי נסבלת, והשלישי, כמגמה סובייקטיבית בלתי רצונית, בה השכחה נכפית על האדם בידי סובייקט אחר.

 

אטר הינו יוצר אקספרסיבי היוצר שפה שגבולותיה אינם ברורים. באמצעותה מוזמן הצופה לפרש את הדיאלוג בין הגשמי הנראה לעין ובין החלל החסר הנוצר בתוך התנועה הפיתולית של היצירה. התפתלות הברזל מתכתבת עם דימויו הצורני של הנוירולוגי, העצבי – המזוהה עם אופייה של המחשבה. כמו כן, זוהי מטאפורה לפעולת ארגונו של הזיכרון המבקש לכלוא בכיווניות מוגדרת את רצף חווית האדם המתפתלת בכמות אינסופית של וקטורים רגשיים. הסבך הקונסטרוקטיבי הנוצר משפת הגוף של הפסלים מעיד יותר מכל על מסובכות עלילת חייו של האדם, והצורך הכפייתי הנובע ממנה – ארגון הזיכרון והגדרת הגבול בו הוא נגמר, שם, מתחילה השכחה.

 

רמי אָטֵר התמחה בפיסול בברזל בסדנתו של האמן רמי רודיך בגבעתיים, בה הוא ממשיך ליצור גם כיום. עבודותיו ותערוכותיו הוצגו בחללים שונים בארץ ומחוצה לה וביניהן, תיאָטֵרון ירושלים, בית האופרה בתל-אביב, הגלריה העירונית גבעתיים, הגלריה העירונית פתח תקוה, "בית גבריאל" בצמח, מוזיאון "היכל שלמה" שבירושלים, גלריה קלייר קורסיה (פריז), מרכז האמנות גטווי (ניו-יורק) ועוד.

 

האתר פותח על ידי Web Skipper - פיתוח אתרים | עיצוב אתר: אלה אורגד
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.