תערוכות

C'est Femme: ענת גרינברג

אוצר: אריה ברקוביץ
החל מיום 25.10.2018 19:00 ועד יום 17.11.2018 19:00

סדרת הציורים החדשה שענת גרינברג מציגה בבית האמנים בתל אביב,עוסקת בבדיקת גבולות המגדר.בציוריה ענת בודקת את יחסי הכחות בטבע האדם: גבריות מול נשיות, נעורים מול בלות, חיים ומוות נוכח ונעדר.
ענת גרינברג מציירת בצבעים דלילים על בדים בגדלים שונים, דימויים אנושיים על גבול הריאליזם, שיש בהם רמזים מיניים פעמים גלויים ופעמים חבויים.
מדי פעם ענת מגדילה במכוון, פרטים מתוך הדימוי האנושי עד כדי תקריב מיקרוסקופי שחושף אמיתות בלתי צפויות של הגוף האנושי שהופך בידה המיומנת של האמנית לחידה שדורשת פענוח .
פרטי גוף נשיים וגבריים מונצחים במהלך פעולה וסיטואציה סוריאליסטית בעלת כפל משמעות. ענת שותלת רמזים פתוחים לפרשנויות רב משמעותיות.ניתן להבחין בכך כבר בשם התערוכה " סה פם" על משקל השמות שהעניק בזמנו מרסל דושן ובעיקר השם שנתן לצילום של מן ריי לפורטרט אישי של דושן מחופש לאישה " ארוס סה לה וי " שניתן לפרש אותו בהתייחס לדו מיניות שבצילום .
בתעתוע המיני – גבר אישה, יחסי כוחות ושליטה , ענת גרינברג, כמו מרסל דושן, עוסקת בתפר העדין והרב משמעי הזה תוך בדיקת הגבולות כשהיא פוסעת על חבל דק בין המובן והמוכר למסתורי והלא צפוי.
בסדרת הבננות שהציגה בעבר, ענת עסקה בהאנשת הבננה והקליפה תוך הענקת חמלה, חיות ומיניות לדימוי האורגני המוכר והרב משמעי, הבננה. כעת בסדרה החדשה היא לא מסתתרת מאחורי הקליפה הצהובה אלא חושפת ללא מחסומים את המסרים האישיים והאוניברסאליים במלוא כחם, הפן האנושי על מורכבותו מקבל את כל הבמה.
אריה ברקוביץ
אוצר התערוכה

האתר פותח על ידי Web Skipper - פיתוח אתרים | עיצוב אתר: אלה אורגד
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.