תערוכות

Mechanikoo

אוצר: אוצרת: ורה פלפול
החל מיום 22.11.2018 20:00 ועד יום 29.12.2018 14:00

סדרת עבודות האומנותMechaniKoo , של אילן הלחמי, מציגה קומפוזיציות מורכבות המתבססות על תמסורת גלגלי שיניים, המשלבות ומייצגות שפה הנדסית וטכנולוגית עם דגשים ואססטיקה המושפעת מעולם העיצוב. הסדרה נבעה מתוך עיסוק ומחקר מתמשך של האמן במתח הקיים ושיווי המשקל העדין הקיים בין מערכות מסודרות והיררכיות לגורמים המפריעים להן, בין  סדר לאי-סדר, אפשרי לבלתי אפשרי, הרמוניה ואסתטיקה, לבין רעש והפרעה.

הסדרה מתבססת על מספר מוגבל של אובייקטים שנבנו גרפית על גבי המחשב ומשמשים כאבני בניין ליצירת העבודות. שפת האובייקטים שאובה מהעולם המתמטי, ההנדסי, המתועש והאורבאני.

האובייקטים, המעוצבים כגלגלי שיניים אשר אינם בהכרח אפשריים במערכות תמסורת, מיוצרים בחיתוך לייזר, מים או CNC (בהתאם לגודל ולחומר), וממספר חומרים כברזל, אלומיניום, ופליז.

רוב העבודות בתערוכה נוצרו במיוחד עבור החלל ולראשונה משלב הלחמי חלקים העשויים קרטון גלי, לצד חלקי הברזל והמתכות השונות.

בהתבוננות ראשונית בקומפוזיציות,  נראה כי הן סדורות באופן מתוכנן ומאוזן צורנית.  במבט מעמיק יותר בגלגלים עצמם,  אשר מהווים את אבני הבניין לבניית הקומפוזיציה, מתגלים אלמנטים הטורדים את העין ומערערים את התחושה ההרמונית: גלגל שרוט, גלגל שצורתו מעוותת  גלגל עם דוגמא משובשת או גלגל שצורתו מעוצבת בהשראת סכינים וקורי עכביש.

לפוטנציאל התנועה יש חשיבות מרכזית בעבודות אלו.  תנועה היוצרת  דינאמיות ומתח צורני נוסף בעבודה. גם כאשר הקומפוזיציה עומדת במקומה, ללא התנועה שאנו מצפים לראות כאשר אנו מתבוננים על גלגלי שיניים וגם כאשר הגלגלים מסתובבים באופן עקבי או באופן בלתי מסונכרן  מתקיימת אותה ניגודיות פנימית שבין תזוזה לסטטיות,  המהדהדת מחשבות על זמן, המשכיות,  זהות ושונות.

 

האתר פותח על ידי Web Skipper - פיתוח אתרים | עיצוב אתר: אלה אורגד
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.