תערוכות

TUBE FACE פתיחה – 20.8 שעה 19.00: איציק מבורך

אוצר: אריה ברקוביץ
20.08.2020 20:00 - 19.09.2020 14:00

בסדרת הפסלים המוצגת בבית האמנים בתל אביב, ממשיך יצחק מבורך לנהל דיאלוג עם מדיום האמנות הפלסטית על כל מרכיביו: מסרים חברתיים וביקורתיים, ומבט מפוכח על השדה האמנותי העכשווי.
מבורך נוגע בשני עולמות מקבילים לכאורה: עולם העיצוב ועולם האמנות.
כמעצב פנים ומוצר, הוא ידע לשלב את הרוח האמנותית ביצירותיו המסחריות וכאמן הוא מלטש את יצירותיו בדיוק וניקיון עיצובי.
שילוב הניגודים בולט ביצירותיו הציוריות בהן הוא משלב חומרים תעשיתיים לצד הדפסים ונגיעות צבע ברוח הפופ האמריקאי. בסדרת הפסלים הנוכחית שהיא בעלת צורה רפיטטיבית, מורכבת מדימוי שנולד מתוך שפופרת הצבע שלו. פני היצירה שיצאו מהשפופרת נראים כמו חייזר דמיוני שנולד בראשו של מבורך כשעבד על יצירה אחרת , פסל המלך פרדיננד פדהצור בקיצור, על פי סיפור של אפריים סידון בהזמנת עריית חולון לגן סיפור.
שפופרות הצבע כמו גם המכחולים והמברשות שמשמשות את האמן ליצירה, מקבלים חיים עצמאיים אצל מבורך כבר בתערוכות קודמות. כעת השפופרת התיזה צורת פנים פנטסטית עתידנית שתואמת את המציאות הדיגיטאלית העכשווית, מבריקה נוצצת ונחשקת כפי שהרשת החברתית מצפה מאיתנו.
מבורך יוצר בסגנון ניאו פופ מובהק. ניתן להתייחס ליצירתו הנוכחית בהקשר למנגה היפנית או לעבודות הפופ של אולדנבורג האמריקאי וגם לגף קונס הפופולארי. בחלק מהפסלים מבורך שיתף פעולה עם מעצב האופנה הידוע מעוז דהן שהוסיף אלמנטים משלו לטיובפייס. בכך חוזר מבורך לדיאלוג עם העיצוב, דיאלוג פורה בין אמן ומעצב שיחד יודעים ליצור עבודות על מגדריות ששוברות את מחיצת המדיומים ומעניקות לצופה חוויה אמנותית ותרבותית עשירה יותר

האתר פותח על ידי Web Skipper - פיתוח אתרים | עיצוב אתר: אלה אורגד
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.